займ на карту мгновенно займ на карту быстро займ на карту с плохой кредитной историей
RADYO Kİ powered by Kocaeli Üniversitesi
Radyo Kİ > Haberler > Yrd. Doç. Dr. Erkan Saka Radyo K.İ.’ye Konuştu

Yrd. Doç. Dr. Erkan Saka Radyo K.İ.’ye Konuştu

Mart 22nd, 2016

Kocaeli Üniversitesi İletişim Kulübü tarafından bugün Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 212 Nolu Konferans Salonunda “Medya ve Sosyal Medya Konusundaki Gelişmeler” adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Erkan Saka katıldı.

Etkinliğin ardından Radyo K.İ. Muhabiri Recep Balcı’ya açıklamalarda bulunun Erkan Saka, sosyal medyanın internetin ilk çıkış evresinden itibaren görülmeye başlayan araçların tümü olduğunu belirtti. Sosyal medyanın sıradan kullanıcıyı medya üreticisi haline getirdiğini kaydeden Erkan Saka, popüler dilde sadece Facebook, Twitter gibi uygulamaların ön planda olduğunu fakat sosyal medyanın çok daha geniş bir alanda işlev gördüğünü aktardı.

Konuşmasının devamında sosyal medyanın doğru kullanımı hakkında tavsiyelerde bulunan Erkan Saka, “Diğer medya alanlarına göre sosyal medya kişinin kendisini geliştirebileceği bir ortam ama kişi kendisini geliştirirken işin içinde olması gerekir. Benim tavsiyem sosyal medyada proaktif bir şekilde yer bulmaktır. Sosyal medyada negatiflikten uzak durulması gerekiyor, negatif paylaşımlardansa daha yararlı ve kişinin kendisini geliştirebileceği paylaşımlar yapması önemli. Bilgi akışlarının olduğu ortamlarda bulunarak sosyal medya daha doğru kullanılır” dedi.

Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Erkan Saka, sosyal medyada güvenliği hakkında, “İyi bir kullanıcı olduğumuz zaman güvenlik önlemleri daha iyi alınıyor. Güvenlik konusu sadece iyi bir şifre kullanmakla olmuyor. Sürekli yeni saldırı biçimleri gerçekleşiyor. Spam mesajları geliyor, bunlardan kurtulmak ve bu gibi tuzaklara yakalanmamak için iyi bir dijital okur-yazar olmak gerekiyor. İyi bir dijital okur-yazar bu gibi tuzaklara daha az yakalanır ve güvenlik konusunda birkaç adım önde olur” ifadelerini kullandı.

 

RADYOKİ