займ на карту мгновенно займ на карту быстро займ на карту с плохой кредитной историей
RADYO Kİ powered by Kocaeli Üniversitesi
Radyo Kİ > Haberler > Uluslararası İlişkilerci Olmak

Uluslararası İlişkilerci Olmak

Aralık 6th, 2017

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi 212 Nolu Etkinlik Salonu’nda Bugün (06.12.2017) Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Derneği tarafından 37 üniversitede gerçekleştirmeyi planladığı  ‘‘İktisadi ve İdari Bilimler Uluslararası İlişkilerci Olmak’’ adlı etkinliğin ilk adımı Kocaeli Üniversitesi’nde düzenlendi. Konuşmacı olarak Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları (TUİÇ) Başkanı Burak Yalım’ın yer aldığı etkinlikte, katılımcı olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölüm Başkanı Doç. Dr. İrfan Kaya Ülger yer aldı. Açılış Konuşmasını Uluslararası İlişkiler Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Merve Çoban ve Kulübün Eş Başkanları Ramazan Çakır ile Metincan Yıldırım yaptı.

Etkinliğin amacının öğrencileri bilgilendirmek olduğunu ifade eden Burak Yalım, ‘‘Uluslararası İlişkiler Bölümüne yeni başlamış arkadaşların kariyer planlamaları ile ilgili sorularına cevap vermek gerekiyor. Ve bu cevapları onların zihinlerine işlemek, mezun olduklarında yapabilecekleri meslekleri onlara hatırlatarak hedefledikleri kariyerlere ulaşabilmeleri için neler yapmaları gerektiğini aktarmamız gerekiyor. ’’ dedi.

Her şeyden Bir Şey

Uluslararası İlişkiler Bölümünde eğitim gören öğrencilere önerilerde bulunan Burak Yalım, ‘‘Öğrencilerin Uluslararası İlişkilerin her şeyden bir şey olduğunu bilmeleri gerekir, ne yaptıklarını bilmeleri gerekir. Bu bölümün içinde tarih, hukuk, ekonomi, iktisat, sosyoloji, psikoloji ve teoloji gibi birçok farklı disiplin var, bunları bilip buların içinden uzmanlaşmak istedikleri yeri tespit etmeleri gerekiyor. Yani ben Uluslararası İlişkilerde Hukuk alında Uluslararası Hukuk’ta uzmanlaşmak istiyorum demek gibi. Bunları erkenden belirlemeliler odak nokta koymaları gerekir, odak noktası belirledikten sonra bolca okumaları ve bol bol gezmeli yurt dışını mutlaka görmeliler değişim programlarına katılmalılar.” ifadelerini kullandı.

Etkinlik, Burak Yalım’a Kocaelispor Atkısı hediye edilmesi ve toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

Haber: Onur Damar (Radyo K.İ.)

 

 

 

RADYOKİ