Native Flashradio V3
Radyo Kİ > Haberler > Mühendislik Fakültesi Mezuniyet Töreni

Mühendislik Fakültesi Mezuniyet Töreni

Haziran 21st, 2017

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2016-2017 Akademik Yılı mezuniyet töreni 20-21 Mayıs tarihlerinde Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Mühendislik Fakültesi mezuniyet törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Fığlalı, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, bölüm başkanları, akademik ve idari personel yanı sıra mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmalarında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Fığlalı, mezun olan öğrencilere gelecek hedeflerinde başarılar dilediler. Öğrenciler adına ise fakülte birincileri Vasilii Brailovskii ve Lütfullah Okatan teşekkür konuşmalarını gerçekleştirdi.

Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Harita Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ile Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümlerinden 2278 öğrencinin mezuniyet heyecanı yaşadığı törende, fakülte birincileri Vasilii Brailovskii ve Lütfullah Okatan’a plaketini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, fakülte ikincisi Müslüm Işık’a plaketini Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Fığlalı, fakülte üçüncüsü Hamide Gül Bayrak’a plaketini Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, fakülte dördüncüsü Göktuğ Tüfekçi’ye plaketini Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı ve fakülte beşincisi Yusuf Rahimov’a plaketini Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Fığlalı takdim etti.

Yıl içinde akademik, bilimsel ve sportif etkinliklerde başarı gösteren öğrencilere madalya verilen törende, bölümlerinde dereceye giren öğrencilere de plaket verildi. Mezun olan öğrenciler anı belgelerini öğretim elemanlarından teslim aldı. Tören, öğrencilerin kep atması ile sona erdi.

RADYOKİ