займ на карту мгновенно займ на карту быстро займ на карту с плохой кредитной историей
RADYO Kİ powered by Kocaeli Üniversitesi
Radyo Kİ > Haberler > KOİF Tanıtıldı

KOİF Tanıtıldı

Mart 30th, 2017

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nda dün (29.03.2017) Kocaeli Üniversitesi ve İŞKUR ortaklığında 6-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı (KOİF) ve Kariyer Günlerinin tanıtım semineri düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak Kocaeli İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı İbrahim Yılmaz ve Cem Özgüler katıldı. Ayrıca Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan ve Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İlknur Çavuşoğlu Zerengök’ün yanı sıra çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

“İşsizliği Azaltacak Projeler”

İbrahim Yılmaz, İş ve Meslek Danışmanlığının Türkiye’de son 5 yıldır gündeme çıkan bir meslek olduğunu ifade etti. İŞKUR olarak işsizliği azaltıcı projeler üretmeye çalıştıklarını belirten Yılmaz, amaçlarının kişinin işe yerleşmesi olduğunu ve olabildiğince nitelikli hizmet vermeye çalıştıklarını kaydetti.

Cem Özgüler ise öğrencilerin kendilerini her konuda geliştirmeleri gerektiği söylerken ”Çalışma hayatına girdiğinizde eğer özel sektördeyseniz ve işverenlerinizle problem yaşarsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz. İmkânımız olduğu kadar size destek vermeye çalışırız. “ dedi. Etkinlik İş ve Meslek Danışmanlığı konusunda soru-cevap kısmıyla son buldu.

 “İşverenleri Destekleyen Teşvik Söz Konusu”

Etkinlik sonrası Radyo K.İ.’ye konuşan Cem Özgüler, İş başı eğitim programlarının işverenleri desteklediğini belirterek gerekli kriterlerin sağlandığı sürece iş arayan ile işvereni buluşturduklarını kaydetti. Özgüler, ”İŞKUR, iş gücü piyasasını rahatlatma noktasında güzel bir programdır.“ ifadelerini kullandı.

İbrahim Yılmaz ise Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı’nın İŞKUR, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası ve Kocaeli Üniversitesi’nin ortaklığında olacağını belirterek “KOİF kapsamda iş arama teknikleri, cv hazırlama ve fuarımızın tanıtımı ile ilgili programlar oluşturduk.” ifadelerini kullandı.

Haber: Melis Nur Dalar

 

 

 

RADYOKİ