Native Flashradio V3
Radyo Kİ > Kültür & Sanat Haberleri > Haggard, Garaj İstanbul Sahnesi’nde!

Haggard, Garaj İstanbul Sahnesi’nde!

Mayıs 18th, 2017

Haggard, %100 Metal konserleri kapsamında bugün, Garaj İstanbul sahnesinde hayranlarıyla buluşuyor.
 
1991 yılında Almanya’da kurulan Haggard, 1997 yılında 16 kişilik dev kadroyla çıkardığı ilk albüm “And Thou Shalt Trust… The Seer”de yer alan klasik ve senfonik öğeler ile önemli müzik dergilerinden tam not aldı. Üç yıl sonra 21 kişilik bir kadroyla ikinci albümü “Awaking the Centruies” de rock/metal müzik ile klasik müziği birleştiren ilk grup oldu.
 
Aynı zamanda grup, İngilizce, Almanca ve Latinceyi beraber kullandıkları şarkı sözlerinde Ortaçağ Avrupası’nı, önemli filozofları ve düşünce akımlarını o dönemin halkının sözcükleriyle tiyatral bir dille anlatıyor. Gerçekten müziğe değişik bir yorum ve metal müziğe ilginiz varsa eğer dinlemesi oldukça keyifli.
 
Grubun albümlerinde işledikleri konuları şöyle bir incelersek, rock/metal basınında övgüyle karşılanan üçüncü stüdyo albümü “Eppur Si Muove” yani Türkçe karşılığıyla, Dünya Gezegeni, 16. yüzyılda yaşamış ünlü filozof ve matematikçi Galileo’nun Roma Katolik Kilisesi’ne karşı verdiği inanç ve bilim savaşını ve bu yoldaki kararlılığını şarkı sözlerine taşıyor. 2008 yılında çıkardığı “Tales of Ithiria” albümünde ise konu olarak tarihsel karakterler ve öykülere yer veriliyor.
 
Dünyanın en kalabalık ve kapsamlı senfonik rock/metal grubu Haggard’ın benzersiz sahne performansını bugün saatler 21:30’u gösterdiğinde Garaj İstanbul Sahnesi’nde izleyebilirsiniz.
 

RADYOKİ