займ на карту мгновенно займ на карту быстро займ на карту с плохой кредитной историей
RADYO Kİ powered by Kocaeli Üniversitesi
Radyo Kİ > Radyo Kİ > Güne Bakış’ta “Koü ve Makine Mühendisleri İşbirliği Protokolü” Konuşuldu

Güne Bakış’ta “Koü ve Makine Mühendisleri İşbirliği Protokolü” Konuşuldu

Eylül 15th, 2014

Radyo K.İ.’de “Kocaeli Üniversitesi ve Makine Mühendisleri Odası İşbirliği ile İmzalanan Protokol” üzerine konuşuldu. Mesmi Özer Korkutan’ın sunduğu Güne Bakış Programına bugün Uzunçiftlik Nuh Çimento Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan konuk oldu.

 

Konuşmasına ilk olarak kendisini tanıtarak başlayan Ahmet Çalışkan, 19 yıldır Kocaeli Üniversitesinde görev aldığını ve son 3 yılının da Uzun Çiftlik Çimento Meslek Yüksek Okulunda geçtiğini söyledi.

 

Uzun Çiftlik Çimento Meslek Yüksek Okulunun amaçları hakkında bilgi veren Çalışkan, “Okulumuz faaliyetini 574 öğrenci ile devam ettirmektedir. Kaynak teknolojileri sayesinde meslek yüksek okumuz büyük bir gelişim içinde bu sayede ülkemiz teknolojisine nitelikli ve bilgili teknikerler yetiştirmekteyiz” dedi.

 

Kocaeli Üniversitesi ile Meslek Yüksek Okulu arasında gerçekleştirilen protokole de  değinen Çalışkan, “Bu protokoldeki amacımız geri planda kalan meslek yüksek okulumuzu projelere dahil etmek” şeklinde konuştu. Ahmet Çalışkan ayrıca bu protokolun, okulun sanayiye yönelik faaliyetlerini arttıracağına inandıklarını belirtti.

 

Meslek Yüksek Okulunda protokol sonrası oluşacak değişiklere de vurgu yapan Çalışkan, öğrencilerin eskiye göre daha çok teknoloji ile birlikte olacaklarını bununla birlikte mesleki alanda kendilerini kolayca geliştirebileceklerini söyledi.

Son olarak Uzunçiftlik Nuh Çimento Meslek Yüksek Okulunun ilerideki amaçlarından bahseden Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, “Makine Teknolojileri, Alternatif Kaynak Teknolojileri ve Kaynak Teknolojileri alanında önümüzdeki günlerde işbirliği düşünüyoruz” dedi.

RADYOKİ