займ на карту мгновенно займ на карту быстро займ на карту с плохой кредитной историей
RADYO Kİ powered by Kocaeli Üniversitesi
Radyo Kİ > Kültür & Sanat Haberleri > !f İstanbul Film Festivali 15 Şubat’ta Başlıyor!

!f İstanbul Film Festivali 15 Şubat’ta Başlıyor!

Ocak 3rd, 2018

15 Şubat – 25 Şubat’ta İstanbul’da, 1 – 4 Mart tarihleri arasında İzmir ve Ankara’da düzenlenecek 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde yer alacak ilk filmler geçtiğimiz günlerde belli oldu.

Neil Gaiman’ın kısa hikayesinden John Cameron Mitchell yönetmenliğinde uyarlanan; Alex Sharp, Elle Fanning ve Nicole Kidman’ın kadrosunda yer aldığı How to Talk to Girls at Parties, yönetmenliğini Sean Baker’ın üstlendiği, Willem Dafoe’nun harika performansına ev sahipliği yapan muhtemel Oscar adaylarından The Florida Project ve en prestijli sinema festivallerinin programında yer alan Rungano Nyoni imzalı I am not a Witch, galasını !f İstanbul 2018’de yapacak.

Bu sefer de programın gözde bölümlerinden !f Kült başlığı altında gösterilecek filmler belli oldu. Kült bölümünde gösterilecek filmler işte bunlar;

Alman yönetmen Rainer Werner Fassbinder’ın son oyunculuk deneyimi olan Kamikaze 1989, Wahlöö’nün ‘31. Kat’ isimli romanından Wolf Gremm’in gözüyle sinemaya aktarılmış distopik bir gelecekte geçiyor.

Kamikaze 1989 (1982)

Derek Jarman‘ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu Jubilee ise, tüm zamanların en başarılı punk filmlerinden biri olup, I. Elizabeth’in 400 yıl sonrasına ışınlanmasını ve yolsuzluktan çökme noktasına gelmiş Londra’nın başında yer alan gerilla punk bir kız çetesiyle karşılaşmasını anlatıyor.

Jubilee (1978)

Lizzie Borden’ın feminist bilim kurgu klasiği Born in Flames, 1983 yılında prömiyerini yaptığı Berlin Film Festivali’nde olay yaratan ve o günden beri sayısız feministi etkileyen bir film olarak !f İstanbul’un Kült başlığı altında gösterilecek.

Born in Flames (1983)

RADYOKİ