займ на карту мгновенно займ на карту быстро займ на карту с плохой кредитной историей
RADYO Kİ powered by Kocaeli Üniversitesi
Radyo Kİ > Haberler > KOÜ’de Dünya Sekreterler Günü Etkinliği

KOÜ’de Dünya Sekreterler Günü Etkinliği

Nisan 26th, 2017

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda bugün (26.04.2017) Tıp Fakültesi Başhekimliği tarafından Kocaeli “Dünya Sekreterler Günü” etkinliği düzenlendi.

Hastane sekreterlerinin katıldığı etkinlikte konuşan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü Öğretim Görevlisi Seher Çimen, konuşmasına hastane ve sekreterlik grubunun “Dünya Sekreterlik Günü”nü kutlayarak başladı. Çimen, sekreterlik mesleğinin oluşumunda sanayi devriminin önem taşıdığını kaydederek, büyüyen işleri idare eden yöneticilerin ise işlerinin aksamamasında sekreterlerin büyük yerinin olduğunu ifade etti.

Seher Çimen, sekreterliğin sosyal değeri düşük bir meslek olarak algılanmasından dolayı emeğin çok, karşılığının az olduğunu belirtirken, “Sekreterlik sadece telefona bakıp yazı yazmaktan ibaret değil. Çağımızda sekreter, sorun çözebilen meslek insanı olmak zorundadır. Sekreterlerin kaos ortamından düzenli ortama geçiş sağlayabilecek kişiler olmaları gerek” İfadelerini kullandı.

“Sekreterler Köprü Görevi Görüyor”

Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Maksut Görkem Akış ise “Gelen hastaların ilk olarak sekreterlere başvuruyor. Sekreterler köprü görevi görüyor” diyerek sekreterlerin önemine vurgu yaptı. Prof. Dr. Maksut Görkem Akış, sekreterlerin görevlerini fedakarlıkla yaptığını söyleyerek, hastanenin en önemli ayaklarından birinin de sekreterler olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından 20. yılını dolduran sekreterlere plaket, diğer sekreterlere teşekkür belgesi takdim edilirken etkinlik müzik dinletisiyle son buldu.

Haber: Merve Özboyacı (Radyo K.İ.)

RADYOKİ