Native Flashradio V3
Radyo Kİ > Kültür & Sanat Haberleri > Büyük Ev Ablukada, Hayal Kahvesi Kocaeli Sahnesi’nde!

Büyük Ev Ablukada, Hayal Kahvesi Kocaeli Sahnesi’nde!

Ekim 12th, 2017

Her performansında dinleyicilerini şaşırtan Büyük Ev Ablukada, “Fırtınayt” turnesi kapsamında 19 Ekim akşamı Hayal Kahvesi Kocaeli Sahnesi’nde.

Büyük Ev Ablukada, 2008 yılında İstanbul’da kurulan bir müzik grubudur. Afordisman Salihins ve Canavar Banavar ile başlayan grup daha sonra ‘Full Faça’ olarak nitelendirilen elektrikli haline geldi.

 

 

Grup kendi şarkıları ve verdikleri konserlerle, internette paylaştıkları konser kayıtları ile kısa sürede tanınır hale geldi. İlk olarak “Ay Şuram Ağrıyo” adlı bir konser kaydı ve “Olmadı Kaçarız”ın adında bir albüm paylaşan grubun üyeleri konserlerde kendi isimleri yerine takma isimler kullandı; Afordisman Salihins, Bas Bariton, Bentek Sizhepiniz, Canavar Banavar, Galvaniz Gelbiraz ve Gelicem Nerdesin. Yalan Dünya dizisinde Orçun karakteriyle tanıdığımız Bartu Küçükçağlayan grupta solistlik ve gitaristlik yapıyor ve takma isimlerinden Canavar Banavar da ona ait.

 

 

Alternatif müzikle başladıkları yolculuklarına canlı elektronik projeleri Fırtınayt’la son hız devam eden Büyük Ev Ablukada, saatler 22:15’i gösterdiğinde Hayal Kahvesi’nde sahne alacak.

 

“Fırtınayt” albümünün kısa tanıtımı;

RADYOKİ